O nás

Tradiční česká společnost

TOMEGAS je tradičním dodavatelem zkapalněných plynů, jako jsou propan či propan-butan, a v posledních době i technických plynů, které nacházejí uplatnění v mnoha odvětvích. Na českém trhu zkapalněných ropných plynů je již více než 25 let. Postupem času se rodinná společnost s ryze českým kapitálem vypracovala na pozici jednoho z nejvýznamnějších dodavatelů v ČR i na Slovensku.

vytápění propanem

Vytápění propanem je osvědčený, komfortní a bezpečný systém, který díky svým benefitům dokáže i v dnešní době směle konkurovat nejen elektřině, ale poslední dobou i preferovaným tepelným čerpadlům. Zásadní a stěžejní výhodou tohoto systému jsou nízké pořizovací náklady pro všechny skupiny zákazníků, které nejvíce vyniknou v případě porovnání počáteční investice u pořízení tepelných čerpadel. Vlastní náklady na provoz vytápění propanem nebo u větších požadovaných výkonů propan-butanem jsou jen mírně vyšší než v případě použití zemního plynu.

TOMEGAS poskytuje všem svým zákazníkům nejen výhodné podmínky pronájmu zásobníků, ale i velmi výhodné ceny propanu, popř. propan-butanu pro vytápění, kdy zejména doplnění zásobníků v letním období zlepšuje ekonomiku nákladů celoročního vytápění nebo ohřevu teplé vody.

Samozřejmostí je péče o všechny zákazníky, kteří mohou využívat nejen podporu zkušených obchodně-technických zástupců, ale i mnoha dalších spolupracovníků nebo partnerů TOMEGAS.

Pro vytápění rodinných domů se nejvíce používá zkapalněný propan, který je v závislosti na požadovaném výkonu uskladněn
nejčastěji v zásobnících pro maximální množství 2 700 l nebo 4 850 l propanu. Zásobníky mohou být instalovány v podzemí či na zemi, přičemž TOMEGAS umožňuje zákazníkovi veškerý servis v oblasti bezpečnosti a komfortního užívání po celou dobu instalovaného systému. Denní náklady na veškeré poskytnuté služby se pohybují ve výši několika korun na den a představují zajímavou volbu pro všechny zákazníky uvažující o komfortním, ekonomickém vytápění se všemi pozitivními aspekty pro životní prostředí.

využití propanu v průmyslu

Také v průmyslových provozech nachází propan, respektive propan-butan, široké uplatnění. Kromě klasického použití, jako je vytápění samotných objektů nebo jednotlivých pracovišť, ohřev vody a vaření, lze tento zkapalněný plyn použít ve spoustě dalších průmyslových oborů. Např. sklářství, hutnictví a strojírenství (tavicí a sušicí pece), chemický průmysl (vulkanizační stroje, tváření plastů, sušení), dřevozpracující průmysl (sušení dřeva), stavebnictví (výroba směsí v obalovnách), energetika (výroba tepla, teplé vody), pohon vozíků na LPG apod.

propan-butan v tlakových lahvích

Nabídka produktů TOMEGAS pokrývá všechny potřeby zákazníků od klasických dodávek propan-butanu nebo propanu v tlakových lahvích, kde mají zákazníci možnosti vybrat si podle potřeby některou z nabízených velikostí tlakových lahví od 2 do 33 kg.

Ocelové tlakové lahve TOMEGAS patří k těm nejkvalitnějším na trhu. Naplněné lahve jsou opatřeny speciální jednorázovou plombou, která konečnému spotřebiteli garantuje deklarovanou hmotnost náplně a současně také zaručuje bezpečnost při manipulaci a používání při vlastním provozu. Koneční spotřebitelé mají na výběr více jak tisíc prodejních míst v ČR, kde je možné plyn v tlakových lahvích zakoupit.

Význam široké a dostupné obchodní sítě TOMEGAS se zvýšil v době, kdy neustále roste popularita grilování v letním období a plynové grily se staly rovnocennou alternativou klasických grilů na dřevěné uhlí. Na tento vývoj zareagoval TOMEGAS uvedením 5 kg propanové láhev na trh v ČR, která se velmi rychle stala jednou z nejprodávanějších. Současně s grilováním roste i poptávka po tlakových lahvích určených do terasových ohřívačů, jež zpříjemňují a prodlužují pobyt na terase nebo zahradě domu i v chladnějších dnech. Nemluvě o komerčním využití například na zahrádkách restaurací a kaváren.

Zajímavým artiklem vhodným pro nejrůznější průmyslové a obchodní provozy jsou ocelové nebo kompozitní a hliníkové lahve určené pro pohon vysokozdvižných vozíků, které zaručí zákazníkovi bezproblémový, a hlavně ekologický provoz. Velmi výhodná je i ekonomika provozu VZV s pohonem čistého propanu, kde náklady na provoz VZV jsou až o 40 % nižší, oproti VZV používající akumulátory.

Sít čerpacích stanic LPG

V době, kdy společnost zásadně mění a přehodnocuje svůj postoj k přírodnímu bohatství, je ekologie dopravy jedním ze stěžejních témat současnosti. Pohon automobilů s využitím LPG, je stále zajímavá a ekonomická alternativa ke standardním palivům. Nízké emise, podstatně nižší cena, rychlé tankování, to jsou stěžejní benefity tohoto systému. Společnost TOMEGAS v této souvislosti provozuje více než 50 vlastních čerpacích stanic s LPG a navíc je významným dodavatelem LPG do maloobchodní sítě čerpacích stanic LPG v ČR. Kvalita dodávaného LPG společností TOMEGAS na trh je pod neustálou kontrolou specializované laboratoře sledující významné parametry LPG a výběr dodavatelů LPG – zejména německých rafinerií – zaručují nadprůměrný dojezd vozidel s pohonem na LPG i jejich bezproblémový nízkonákladový provoz.

Image
Jsme 100% česká rodinná firma s více než 25letou historií.